19 listopada 2020

Auto z Kanady – czy warto sprowadzić?

Coraz więcej osób wyraża obawy przed zakupem pojazdu na europejskim rynku wtórnym. Nie może to dziwić. Fałszowanie realnego stanu technicznego i „przekręcanie” licznika to niestety przykra codzienność. Wielu kupców boleśnie przekonało się o tym, kiedy już kilka dni po podpisaniu umowy nowy nabytek okazał się wrakiem. Alternatywą jest import aut z Kanady. Czy warto szukać samochodu właśnie tam? Sprawdź, na czym polega i czy opłaca się zakup auta z Kanady.

Sprowadzenie samochodu z Kanady a dodatkowe opłaty

Nie ma co ukrywać – proces importu auta z Kanady wiąże się z koniecznością poniesienia dodatkowych kosztów. Są to:

  • akcyza;
  • cło;
  • podatek VAT;
  • należność recyklingowa;
  • wynagrodzenie dla tłumacza przysięgłego;
  • ewentualne wydatki związane z pracami mechanicznymi;
  • transport.

Import samochodów z Kanady oznacza zatem nie tylko konieczność zapłacenia za sam wylicytowany pojazd. Czy zatem może to być korzystne działanie? Zdecydowanie tak!

Korzyści finansowe, jakie daje import aut z Kanady

Na pierwszy rzut oka rzeczywiście wydaje się, że ilość opłat, z jakimi trzeba się liczyć, sprawia, że nie warto zawracać sobie głowy poszukiwaniem pojazdu za Wielką Wodą. W istocie jest odwrotnie – import samochodów z Kanady jest opłacalny. Oczywiście trzeba wiedzieć, na jakich modelach można zarobić. Nie każde sprowadzane auto przyniesie oszczędności, ale są rodzaje maszyn, których import jest bardzo opłacalny.

Jak to możliwe? Odpowiedź jest prosta. Niektóre samochody w Kanadzie są dużo tańsze niż ich europejskie odpowiedniki, a dodatkowe koszty importowe nie przewyższają różnicy w wartości. Dlatego finalnie zapłacisz za podobny pojazd mniej.

Przeczytaj również  Sprowadzenie auta z USA i Kanady do Polski – procedury, czas i wymagania

Na jakich autach z Kanady można oszczędzić?

Jeśli będziesz szukał dwudziestoletniego modelu przeciętnej klasy, to najprawdopodobniej na tym stracisz. Najwięcej korzyści można odnotować na sprowadzaniu luksusowych maszyn z Kanady. Tamtejsza gospodarka jest silna, co przekłada się na bardzo dobrą sytuację materialną panującą w kraju.

Większość właścicieli topowych pojazdów pozbywa się ich co kilka lat, by nabyć nowe, bo po prostu ich na to stać. Wtedy dotychczasowy samochód staje się niepotrzebny, dlatego, by sprzedać go jak najszybciej, kierowcy decydują się na wystawienie go za niską cenę.

Oczywiście nie zawsze będzie tak, że kupisz wymarzonego Forda, Mercedesa czy Lexusa za niewielkie pieniądze. Czasami licytacje toczą się zawzięcie, a wartość dobra przekracza próg opłacalności dla importera z Europy. Nierzadko jednak zdarza się, że zainteresowanie autem z Kanady jest niskie, więc cena ostateczna okazuje się wyjątkowo atrakcyjna. W takich przypadkach nawet po dodaniu wydatków związanych z odprawą celną i transportem zapłacisz mniej niż za auto podobnej klasy i o zbliżonym przebiegu na rynku europejskim.

Zakup auta z Kanady – zyskasz na jakości

Nie tylko oszczędność jest zaletą. Sprowadzenie samochodu z Kanady to inwestycja na lata. Tamtejsze pojazdy są o wiele lepszej jakości niż ich odpowiedniki ze Starego Kontynentu. Jak to możliwe? Wiąże się to z zamożnością mieszkańców. Kanadyjczycy mogą sobie pozwolić na przeznaczenie dużej kwoty na zakup maszyny w salonie. Dlatego koncerny produkując auta z myślą o dystrybucji w Ameryce Północnej, wykorzystują droższe komponenty, które są oczywiście wytrzymalsze i solidniejsze.

Używane samochody nie są też tak wyeksploatowane, jak te, które oferowane są na rynkach w Europie. Wynika to ze wspomnianych już lepszych części, ale także z bardzo dobrych dróg, równej nawierzchni. Jazda po nich mniej obciąża m.in. zwieszenie. Z tego powodu możesz mieć pewność, że jeśli kupisz taki sam model, z tego samego rocznika i o podobnym przebiegu w Kanadzie, a nie np. w Niemczech, to zyskasz pojazd, który posłuży Ci znacznie dłużej. W tym świetle import samochodów z Kanady jest opłacalnym rozwiązaniem.

Przeczytaj również  Sprowadzenie auta z USA i Kanady do Polski – procedury, czas i wymagania

Podsumowanie

Jeśli masz obawy przed zakupami na europejskich wtórnych rynkach motoryzacyjnych, przemyśl import aut z Kanady. Odpowiednio zaplanowany i przeprowadzony proces może być naprawdę opłacalny. Co więcej, zyskujesz dużo większą szansę na to, że sprowadzisz samochód na lata, a nie skarbonkę, do której będziesz ciągle dopłacał za prace mechaniczne. Jeżeli nie czujesz się na siłach, by samodzielnie zająć się wyszukaniem okazji, licytacją, zorganizowaniem transportu i dopełnieniem formalności celnych – skontaktuj się z nami (https://automarzen.pl/), a import auta z Kanady załatwimy za Ciebie.