11 sierpnia 2020

Zalety sprowadzenia samochodu z USA

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jakie korzyści zapewnia sprowadzanie samochodu z Ameryki? Możliwe, że masz wątpliwości, czy w ogóle są jakieś plusy tego przedsięwzięcia – przecież trzeba opłacić cło, akcyzę, podatek VAT, kilkuetapowy transport i do tego przerobić pojazd zgodnie z wymogami prawa europejskiego. To prawda. Jednak mimo tych kosztów, możesz wiele zyskać. Sprawdź, dlaczego warto postawić na import aut z USA. Prezentujemy trzy zalety, które przyciągają inwestorów.

1. Importując auta z USA, możesz zarobić

Wielu osobom wydaje się, że liczne wydatki dodatkowe przekreślają możliwość zarobku przy zakupie maszyny za Wielką Wodą. Tymczasem jest na odwrót. Na aukcjach można znaleźć naprawdę dobre okazje. Przeciętny mieszkaniec Stanów jest o wiele lepiej sytuowany od Europejczyka, dlatego częściej wymienia swoje samochody. Z tego powodu kilkuletnie pojazdy w świetnym stanie wystawiane są na sprzedaż w niskich cenach w stosunku do tych, jakie można znaleźć na rynkach Starego Kontynentu. Działa tu zasada, że im bardziej luksusowe auto, tym wyższa oszczędność. Co za tym idzie? Również i większy zysk przy sprzedaży na rynku rodzimym.

Co więcej. Wiele tamtejszych modeli jest unikatowych, dlatego szybko zyskują na wartości, gdy już pojawią się w Polsce. Niepowtarzalność zawsze jest w cenie. Sprowadzając auto z Ameryki, naprawdę możesz zarobić.

2. Kupujesz dla siebie? Zyskasz jakość

Nie jest tajemnicą, że amerykańskie samochody używane są o wiele sprawniejsze i lepsze niż ich europejskie odpowiedniki. Wynika to z kilku czynników. Pierwszym jest bogactwo Stanów Zjednoczonych, które przekłada się na zamożniejsze portfele potencjalnych klientów. Nie muszą oni szukać oszczędności na każdym kroku, tak, jak najczęściej ma to miejsce u Europejczyków i są w stanie przeznaczyć większy budżet na nabycie pojazdu. Dlatego producenci montują w modelach przeznaczonych na rynek USA bardziej profesjonalne części. Są one wykonane z wytrzymalszych materiałów, dlatego wykazują o wiele większą żywotność.

Przeczytaj również  Pojazdy zwolnione z akcyzy - import z USA

Drugi aspekt również wiąże się z sytuacją materialną, która sprawia, że maszyny są częściej wymieniane przez ich właścicieli. Zupełnie odmiennie wygląda to w Europie, gdzie większość kierowców jeździ swoim autem nawet przez kilkanaście lat. Dlatego na tamtejszym rynku wtórnym można wyszukać o wiele mniej zniszczone egzemplarze.

Wreszcie nie bez znaczenia jest stan dróg. W Stanach są one naprawdę dobre, słyną z tego, że są płaskie, równe i nie mają wybojów. Dzięki temu jazda nie przyczynia się do tak dużej eksploatacji podwozia i innych elementów. Redukuje to liczbę występujących awarii, na które narażeni są użytkownicy europejskich jezdni. To właśnie dlatego używane samochody amerykańskie są w dużo lepszym stanie niż te sprzedawane na Starym Kontynencie (ten sam rocznik, model i podobny przebieg). Import aut z USA to zatem szansa na zdobycie naprawdę solidnego pojazdu, który pozwoli cieszyć się płynną i bezawaryjną jazdą przez lata.

3. Gratka dla kolekcjonerów, ale nie tylko

Najwięcej mogą ugrać prawdziwi pasjonaci motoryzacji, którzy kolekcjonują maszyny. Na tamtejszym rynku dostępne są modele, które produkowane są tylko z myślą o sprzedaży w Stanach. Można zatem sprowadzić samochód niezwykle rzadko spotykany w Europie, którego posiadaniem mogą pochwalić się jedynie wyjątkowi koneserzy. Taki nabytek to istna perła w garażu. Fakt ten docenią również kierowcy, którzy lubią imponować i wyróżniać się z tłumu. Zakupy za Wielką Wodą to szansa na wejście w posiadanie oryginalnej maszyny.

Podsumowanie

Jeżeli zamierzasz importować auto z USA, musisz być świadomy, że poniesiesz liczne koszty dodatkowe. Nie zrażaj się tym jednak. Mimo tych wydatków wciąż jest to dobra inwestycja, na której zarobisz. Wśród używanych amerykańskich samochodów można znaleźć modele w dobrym stanie, które zapewnią Ci wieloletnią jazdę w przyjemnych warunkach i bez licznych wizyt u mechanika. Są one sprzedawane w niskich cenach w stosunku do tych, jakie oferują europejscy dealerzy. Jeśli zechcesz zatem sprzedać sprowadzony pojazd – zyskasz. Jeżeli obawiasz się formalności, których trzeba dopełnić lub masz wątpliwości, czy samodzielnie uda Ci się znaleźć korzystną okazję, możesz skorzystać z pomocy pośrednika.

Przeczytaj również  Sprowadzenie używanego samochodu z USA