27 lipca 2020

Sprowadzenie używanego samochodu z USA

Chcesz kupić sprawny pojazd na rynku wtórnym? Zapewne odczuwasz obawy, że trafisz na nieuczciwego sprzedawcę, który sfałszuje rzeczywisty stan techniczny i nabędziesz wrak, jaki szybko odmówi posłuszeństwa. Niestety, ale strach jest uzasadniony. Wśród europejskich dealerów jest wielu oszustów. Dlatego warto rozważyć alternatywę, jaką są amerykańskie samochody używane. Obecnie import aut z USA mimo dodatkowych kosztów jest opłacalny. Sprawdź, jakie korzyści zyskasz na takim procesie.

Importując auto z USA czujesz się bezpieczniej

Zakupy za Wielką Wodą są bezpieczniejsze. Tamtejszy rynek motoryzacyjny nie jest tak „zepsuty”, jak polski. Wynika to z o wiele lepszej sytuacji ekonomicznej. Dzięki temu kierowcy nie eksploatują swoich aut do granic możliwości, jak ma to miejsce na Starym Kontynencie. Dosyć często je wymieniają, dlatego są mniej zniszczone.

Dobry status materialny sprawia także, że nie pojawia się potrzeba zanotowania zarobku przekraczającego realną wartość sprzedawanego dobra. Dlatego ogłoszenia nie bywają przekłamywane, a ich treść przedstawia wiarygodny opis oraz adekwatną cenę. Szukając używanego samochodu w Ameryce, poczujesz się zatem swobodniej. Nie znaczy to jednak, że możesz całkowicie uśpić swoją czujność. Oszustów jest tam dużo mniej, ale też się pojawiają. Z tego powodu najbezpieczniej jest korzystać z pomocy pośredników, którzy dzięki rozmaitym kontaktom mogą zweryfikować uczciwość sprzedającego.

Amerykańskie samochody używane są lepsze

Możesz mieć pewność, że siedmioletni pojazd z USA, tej samej marki i o podobnym przebiegu będzie w dużo lepszym stanie niż jego europejski odpowiednik. Dlaczego? Wpływają na to dwie kwestie.

Stan dróg

Pierwsza wiąże się z jakością tamtejszych jezdni, które są o wiele lepsze od tych, po jakich jeżdżą kierowcy Starego Kontynentu. Oczywiście przekłada się to na stopień wyeksploatowania niektórych części maszyny, w tym przede wszystkim układu zawieszenia. Wyboje, koleiny i duża liczba nieutwardzonych dróg dojazdowych przyczyniają się do znacznego zużycia aut. W Stanach Zjednoczonych takie przeszkody należą do rzadkości, dlatego o wiele łatwiej jest zachować samochód w dobrym stanie technicznym.

Przeczytaj również  Czy warto sprowadzić auto z USA do Polski?

Sytuacja ekonomiczna

Drugi czynnik wiążę się ze wspomnianą już korzystną sytuacją materialną. Przeciętny Amerykanin może sobie pozwolić na przeznaczenie znacznie większej kwoty na nowy samochód niż mieszkaniec Europy. Dlatego modele produkowane na tamtejszy rynek wyposażone są w lepsze części i wykonane z wytrzymalszych materiałów. Oczywiście są one żywotniejsze i mniej się zużywają. Ich cena jest wysoka, ale mieszkańca USA na nie stać.

Niższy poziom zamożności klientów europejskich sprawia, że koncerny stosują tańsze elementy konstrukcyjne, żeby móc zmniejszyć wartość auta i dostosować ją do możliwości przeciętnego kupca. Niestety, ale oszczędność finansowa wiąże się z otrzymaniem dużo słabszej jakości, a tym samym – szybszą eksploatacją.

Zyskasz unikat

Nie jest również tajemnicą, że stare samochody amerykańskie różnią się także wizualnie od swoich europejskich odpowiedników. Specyficzne poczucie estetyki przekłada się na produkowanie nieco innej linii nadwozia. Co to oznacza? Importując auto z USA, zamiast szukać go u rodzimych dealerów, sprowadzisz unikat. Staniesz się właścicielem maszyny niezwykle rzadko spotykanej na drogach Starego Kontynentu. Oryginalna prezencja sprawi, że wartość nabytego za Wielką Wodą dobra szybko wzrośnie w warunkach europejskich. Z jednej strony zatem będziesz miał w garażu istną perłę motoryzacji, która pozwoli Ci się wyróżnić na drodze i poczuć luksusowo, a z drugiej, kiedy zechcesz ją sprzedać, możesz zanotować duży zysk.

Podsumowanie

Jak widzisz, korzyści płynących z importu pojazdów z Ameryki jest wiele. Warto zatem rozważyć zakup auta na tamtejszym rynku wtórnym. Zapewne przeraża Cię ogrom formalności, jakich należy dopełnić. Być może pewną przeszkodę stanowi bariera językowa. Zadzwoń do nas, a pomożemy Ci bezpiecznie i sprawnie przejść przez ten proces. Wszystkie obowiązki załatwimy w Twoim imieniu. Mamy w tym doświadczenie i gwarantujemy zadowolenie.