5 czerwca 2020

Inwestowanie w zabytkowe i klasyczne auta z USA

Miłośnicy samochodów zabytkowych i klasycznych z pewnością doceniają preferencyjne warunki, na jakich mogą sprowadzać te motoryzacyjne perełki do kraju. Warto wiedzieć, że za importowanie aut z tej grupy nie trzeba płacić akcyzy ani cła, a podatek VAT wynosi zaledwie 7%! Inwestycja w stare samochody amerykańskie jest zatem atrakcyjnym rozwiązaniem, nie tylko dla hobbystów, ale również dla osób poszukujących intratnego interesu. Zobacz, jakie korzyści możesz odnieść, kupując klasyczne samochody!

Dlaczego kupno klasycznych aut z USA się opłaca?

Kto nie chciałby jeździć luksusowym samochodem, emanującym amerykańską elegancją? Każdy miłośnik pojazdów z duszą z chęcią korzysta z możliwości, jaką daje import aut z USA. Inwestorami są nie tylko kolekcjonerzy, którzy pragną powiększać swoje zbiory motoryzacyjne i chwalić się nimi w towarzystwie. To także osoby, które – po zakupie zabytkowych aut i sprowadzeniu ich do Polski – sprzedają je entuzjastom amerykańskiej motoryzacji. W takim wypadku inwestowanie w klasyczne pojazdy z USA staje się sposobem na dochodowy biznes. Warto zaznaczyć, że zyski z takiej inwestycji mogą być naprawdę duże. Im bardziej unikalny i niespotykany model oraz im starszy rocznik uda Ci się kupić, tym większą kwotę możesz na nim zarobić.

Zadbane samochody, które przeszły renowację oraz pochodzą z limitowanych edycji to prawdziwe rarytasy na aukcjach pojazdów zabytkowych. Kupcy są w stanie zapłacić za nie spore pieniądze, aby tylko stać się jedynymi w kraju posiadaczami tych ewenementów w skali światowej. Pamiętaj, że kolekcjonowanie klasycznych aut to kosztowne hobby. Mogą sobie na nie pozwolić ludzie bogaci, a posiadanie takiego pojazdu to jeden ze sposobów na zamanifestowanie wysokiego statusu społecznego i życia na najwyższym poziomie. Wiele majętnych osób chwali się swoimi zbiorami, czyniąc je swoistym muzeum do podziwiania.

Ciekawym pomysłem jest też inwestycja w zabytkowe auto z USA i zarabianie na nim, jednak bez sprzedawania. Można wynajmować samochód na różne uroczystości, użyczać go do sesji fotograficznych lub kręcenia filmów i w ten sposób czerpać zyski z posiadania klasycznego pojazdu.

Importowane zabytki – auta z Ameryki dla polskich kolekcjonerów

Jeśli kupujesz samochody używane z USA, możesz trafić na prawdziwe perły motoryzacyjnej branży. To właśnie w Stanach Zjednoczonych można znaleźć takie auta jak Dodge Challenger czy Ford Granada. Dużym zainteresowaniem cieszy się też Cadillac, uznawany za niekwestionowanego przedstawiciela amerykańskiej branży samochodowej. Wszystkie te pojazdy możesz nabyć w USA i sprowadzić do Polski. Co więcej – jeśli kupujesz auto co najmniej trzydziestoletnie, nie musisz płacić akcyzy i cła! Siedmioprocentowy podatek również nie jest zbyt wygórowany. Reasumując koszty, możesz tanio sprowadzić do kraju wartościowe egzemplarze, które sprzedasz z wielokrotnym zyskiem.

Jak sprowadzić auta klasyczne i zabytkowe z USA do Polski?

Najczęściej wybieranym rozwiązaniem jest transport kontenerowy. Droga morska jest tanią alternatywą dla samolotu, choć taki import trwa zdecydowanie dłużej. Kupując samochód o dużej wartości, z pewnością chcesz zagwarantować mu pełne bezpieczeństwo podczas podróży. Dlatego najtrafniejszą opcją jest transport kontenerem indywidualnym lub takim, w którym mieszczą się dwa pojazdy. Wtedy zagwarantowana jest maksymalna ochrona podczas załadunku, przewozu i rozładunku.

Inną opcją, z jakiej możesz skorzystać, jest przewóz w systemie ro-ro. Oznacza on import auta na statku, który został zaprojektowany specjalnie w tym celu. Twój zabytkowy samochód wjeżdża zatem na pokład bez konieczności używania dźwigu, a po dotarciu do celu zjeżdża z niego, co minimalizuje ryzyko uszkodzenia podczas podnoszenia.

Podsumowanie

Chcąc sprowadzić klasyczny samochód z Ameryki do Europy, warto postawić na usługi profesjonalnej firmy. Zwalnia Cię to z konieczności dbania o formalności i poszukiwania najlepszego rozwiązania. Po prostu zlecasz transport, a wybrane przedsiębiorstwo zajmuje się kwestiami technicznymi. Ty możesz spokojnie oczekiwać, aż Twoja maszyna pojawi się na podjeździe i uświetni Twoją kolekcję zabytkowych, klasycznych aut.